31. ročník turnaje dorostenek „Memoriál Moniky Šubrtové“

Oddíl národní házené TJ Žatec uspořádal v sobotu 11. listopadu další ročník tradičního turnaje dorostenek, kterého se zúčastnilo celkem 6 družstev. Domácí celek TJ Žatec a  KNH Chomutov, KNH Litvínov, TJ Sokol Kyšice, TJ Přeštice a TJ Sokol Tymákov.
Vítězem turnaje se po vyrovnaných výkonech ve všech řadách stalo družstvo děvčat z Tymákova, aktuálního Mistra ČR. Tentokrát jim bylo vyrovnaným soupeřem družstvo TJ Přeštice, které stejně jako tým Tymákova zvítězilo ve všech předchozích utkáních turnaje. O druhém místě tak rozhodlo až celkové skóre, které vyznělo příznivěji pro děvčata z Tymákova. Vzájemný zápas skončil remízou, tím pádem družstvo TJ Přeštice skončilo na druhém místě. Utkání bylo skutečným vyvrcholením turnaje, protože děvčata na obou stranách předváděla hezkou bojovnou házenou.

Třetí místo vybojovala děvčata z Litvínova po vyrovnaných zápasech s týmem z TJ Sokol Kyšice, TJ Žatec a KNH Chomutov. O čtvrtém místě děvčat z Kyšic rozhodla právě prohra s litvínovskými děvčaty a stejně tak tomu bylo v umístění na pátém místě, kdy ve prospěch domácího týmu rozhodlo také vítězství ve vzájemném střetnutí s KNH Chomutov.

Turnaj řídili bez problémů pánové J. Bukovský, J. Popelka a M. Janák ze Žatce a V. Martínek z Chomutova, kterým náleží veliké poděkování.

Turnaj se hrál systémem každý s každým. Hrací doba byla 2×10 minut.

Nejlepšími hráčkami na jednotlivých postech byly po skončení turnaje vyhodnoceny Viktorie Reidlová z Tymákova (brankářka), obránkyně Olga Strejcová z Přeštic, útočnice Lucie Bilohuščínová z Litvínova a nejlepší střelkyní byla také Lucie Bilohuščínová z Litvínova s 25 brankami. Monika Hoštická z Tymákova byla pak vyhlášena nejplatnější hráčkou turnaje. Všechny jmenované hráčky obdržely zajímavé věcné ceny.

Poděkování rodiny Šubrtových a celého oddílu proto patří také podporovatelům a sponzorům turnaje, kterými bylo město Žatec a dále firmy Grape SC, a.s. Žatec, Stadak Optik Žatec, VHV Žatec, Růžena Kubešová ze Žatce, Autodíly B+B Žatec, Kubeš Ivan – I.K. Servis Žatec a Účetnictví Květa Marková Žatec.

Výsledky:

Tymákov – Přeštice 8 : 8, – Litvínov 15 : 7, – Kyšice 12 : 8, – Žatec 17 : 3, – Chomutov 10 : 3

Přeštice – Litvínov 10 : 5, – Kyšice 8 : 4, – Žatec 15 : 4, – Chomutov 22 : 12

Litvínov – Kyšice 11 : 9, – Žatec 8 : 3, – Chomutov 5 : 8

Kyšice – Žatec 10 : 5, – Chomutov 5 : 4

Žatec – Chomutov 5 : 3

Tabulka:

1. TJ Sokol Tymákov   5 4 1 0 62 : 29 9

2. TJ Přeštice                5 4 1 0 48 : 26 9

3. KNH Litvínov           5 2 0 3 36 : 45 4

4. TJ Sokol Kyšice        5 2 0 3 36 : 40 4

5. TJ Žatec                    5 1 0 4 20 : 53 2

6. KNH Chomutov      5 1 0 4 23 : 32 2

Turnaj byl zajímavou a úspěšnou akcí na závěr podzimní části sezóny v hale OAaSOŠZE Žatec.